Normen stellen
Richtlijn 31: Gebruik omgevingsnorm of omgevingswaarde
Doen
Pas de annotatie Omgevingsnorm of Omgevingswaarde toe bij een kwantitatieve of kwalitatieve omgevingsnorm of omgevingswaarde met één of meer verschillende waarden op locaties
Niet doen
Een waarde die in de annotatie Omgevingsnorm of Omgevingswaarde staat ook in de tekst van de regel zetten
Voorbeelden bij deze richtlijn:
Toelichting
Met het kenmerk Omgevingsnorm of Omgevingswaarde zorg je dat de informatie van de Omgevingsnorm of Omgevingswaarde goed weergegeven kan worden in de viewer: op de kaart, in de legenda en in het kenmerkenscherm. Het resultaat is:
- Alle Locaties van de Omgevingsnorm/Omgevingswaarde staan op de kaart.
- De symbolisatie, de naam en ook het type van de Omgevingsnorm/Omgevingswaarde staan op de kaart. Ook in PlekInfo, het kenmerkenscherm en in de legenda zie je de symbolisatie en de naam.
- Alle waarden en de bijbehorende eenheid van de Omgevingsnorm/Omgevingswaarde staan op de kaart, in PlekInfo en in het kenmerkenscherm.
Ook via het Open Stelsel voor derden maak je deze informatie toegankelijk door goed te annoteren.
Vaak zal Omgevingsnorm of Omgevingswaarde worden gebruikt voor een norm die voor veel verschillende locaties een waarde heeft.
Anderzijds kan er een reden zijn om ook bij één waarde met een Omgevingsnorm of Omgevingswaarde te werken. De reden is dat je dat later gemakkelijk kunt uitbreiden als er toch om een of andere reden meer waarden voor die norm komen.
Als je zeker weet dat er nooit meerdere waarden komen, kun je ook werken met een Omgevingsnorm of Omgevingswaarde van het type ‘waardeInRegeltekst, zie Richtlijn 32.