Je kan de coördinaten van locaties niet vastleggen in tekst, daarom leg je de locaties die je gebruikt vast in een geografisch informatieobject (GIO). Op deze manier kan je juridisch vastleggen wat de geometrische begrenzing van een locatie is. Een GIO kan je zien als een GML-bestand en wordt op officielebekendmakingen.nl gepubliceerd.
Je vindt de GIO's in de bijlage van het omgevingsdocument, vanuit daar kan je de GIO's op officielebekendmakingen.nl bekijken. Vanuit de tekst verwijs je ook naar het GIO, zodat het GIO onderdeel wordt van de tekst. Ook vanuit een verwijzing in de tekst kan je het GIO dan ook bekijken.
Zorg ervoor dat de naam van het GIO hetzelfde is als de naam van de locatie (in de tekst en in Regels op de kaart), zie hiervoor ook richtlijnen 4, 21, 29 en 33. In de afbeelding hieronder zie je dat er een locatie is genoemd in de tekst en er een link is naar het GIO op officielebekendmakingen.nl. Je ziet daar het GIO met dezelfde naam:
In de praktijk zul je de locaties kiezen uit een lijst in je plansysteem. De software zal automatisch regelen dat er GIO’s gemaakt worden en dat die in de bijlage komen.